Serie A

Gazidis mesazh për tifozët: Shpëtuam Milanin nga Seria D, ngrihemi gradualisht

Milani ka prezantuar sot trajnerin e ri Stefano Pioli, i cili mori vendin e Marco Giampaolos, i shkarkuar pas vetëm 7 javësh kampionat, ndërsa Administratori i Deleguar i kuqezinjve, Ivan Gazidis zbuloi se kuqezinjtë kanë shmangur një skenar të rrezikshëm.

“Fillimisht duhet të falënderoj Giampaolon, që është një trajner dhe njeri i mirë dhe do bëjë mirë kudo që të shkojë. Ishte një vendim i vështirë, por i marrë në mënyrë unanime. Unë e kuptoj acarimin e tifozëve, por ata duhet të dinë se ishim në një situatë mjaft të vështirë financiare dhe rrezikonim të zbrisnim në Serinë D, ashtu siç ndodhi me Parmën. Po ndjekim një rrugë që do të na nxjerrë shumë shpejt nga vështirësitë dhe më pas do të tentojmë ngritjen e klubit aty ku i takon”, tha Gazidis.

Në lidhje me Piolin, ish drejtuesi i Arsenalit tha se e vlerëson si një trajner që ka treguar vazhdimisht se di të punojë me futbollistët e rinj dhe të marrë më të mirën prej tyre, cilësi këto që ndikuan në përzgjedhjen e emrit të tij.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency