Serie B

Gazzeta Dello Sport elozhe për Ndoj, shqiptari që po tërheq Brescian drejt Serie A!

I lindur në Catania, i rritur në Padova për të kaluar më pas në Romë. Ai është kthyer në pikën e fortë të Brescias por dhe pjesë e rëndësishme e organikës së kombëtares shqiptare. Emanuele Ndoj është shembulli perfekt i integrimit. Lidhja e fortë më rrënjët e origjinës nuk kundërshton por është në sintoni me ndjenjat për vendin që e adoptoi, Italinë. Zgjedhja e tij të sjellë në kujtesë atë të Giggs apo Boateng nuk bie ndesh me anëtarësimin e tij në të njëtin klub me Bisolin apo Tonalin.Ndoj tashmë një profesionist i klubit bardhekaltër klasifikohet ndër lojtarët më të kuotuar dhe të kortezhuar të Serisë B. Kështu e etiketon e përditshmja italiane Gazetta Dello Sport talentin 22-vjeçar shqiptar meritat e të cilit nuk kufizohen vetëm tek goli i shënuar të martën në Padova me një trajektore të qëndisur alla sipas Del Pieros, me një stil të bukur dhe të paparashikueshëm që ngjit këtë mesfuhsor në podin e kualiteteve të futbollit italian por edhe perfomacna e tij mbresëlënse me një prejke të butë dhe goditje potente.

Emanuele Ndoj prezantohet tanimë si një lojtar i maturuar çka është bërë evidente prej kohësh dhe që konvertohet në një kontribut të vlefshëm edhe në ecurinë pozitive të skuadrës së Brescias gjatë muajve të fundit. Ndryshe nga Bisoli dhe  Tonali, i riu Ndoj vjen si një veteran që përfaqëson mënyrat efektive të vjetra. Emri i tij u kërkua të integrohej tek Brescia nga Sagramola, ish administratori i deleguar. Presidenti i klubit italian Cellino që nga 2017-ta nuk dyshoi kurrë tek ai, dhe akoma më shumë besoi tek ai trajneri Corini. Shërbimet e Ndoj janë lakmuar edhe nga Spal për disa milionë euro ndërkohë që afrimi i tij tek Brescia u shënua për 150 mijë euro bashkë më kartonin e Michele Somma. Këtë edicion Ndoj po rezulton gjithnjë e më shumë deciziv ndaj e ardhmja e tij premton akoma për më shumë me shiptaro-italianin që falë vazhdimësisë, kualitetit, talentit dhe efikasitetit i ka kthyer vërshëllimat në duartrokitje.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency