Atletikë

Gega e Burraj, të parët në Europianin ekipor në Maqedoninë e Veriut

Paraqitje e mirë e sportistëve kuqezi në Kampionatin Europian ekipor të atletikës. “Mbretëresha” e atletikës shqiptare, Luiza Gega, arriti të bindte dhe të fitonte në garën e 3000 metrave me pengesa në Ligën e 3-të të turneut kontinental të atletikës, që po mbahet në Shkup.

Luiza Gega e ndali kronometrin në 9 minuta 25 sekonda e 80 të qindtat dhe ishte vetmja atlete në pistë që zbriti nën kohën e 10 minutave. Pas saj e kaloi finishin armenia Alaverdian, ndërsa e fundit në podium u ngjit serbja Jovanovic.

Paraqitjet  e mira të shqiptarëve në Europianin që po zhvillohet në Maqedoninë e Veriut nuk u ndalën me kaq. Franko Burraj spikati në garën e 400 metrave me vendin e parë, madje duke vendosur edhe një rekord të ri kombëtar. Shqiptari Burraj ndali kronometrin në 46 sekonda e 48 të qindat.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency