Kupa e Shqiperise

Gega: E filluam dhe e mbaruam keq, por në kampionat do jetë ndryshe

Intervista e trajnerit të Partizanit, Skënder Gega, dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, pas ndeshjes në Gjirokastër ndaj Luftëtarit, ku të kuqtë humbën dhe u eliminuan nga Kupa e Shqipërisë.

Tjetër humbje ndaj Luftëtarit dhe këtë herë jeni jashtë Kupës së Shqipërisë…
Nuk është mirë të eliminohesh nga Kupa. E filluam keq në Tiranë, e mbaruam këtu. Nuk erdhëm pa dëshirë dhe u përpoqëm gjatë gjithë kohës, por Gjirokastra u qetësua te penalltia. Mungoi forca goditëse, edhe pse ishin shumë sulmues. Megjithatë do jemi të fokusuar te kampionati.

Sa mund të ndikojë eliminimi në sprintin final të kampionatit?
Kampionati do të jetë ndryshe nga Kupa. Në kampionat jemi të fokusuar 100%. Jo se këtu nuk jemi, por ndeshja e të shtunës do jetë ndryshe. Ekipi do jetë gati për vazhdimësinë.

U vunë re disa spostime lojtarësh sot në fushë…
Trashi është më tepër mesfushor, ndaj është përdorur si mbrojtës me tipare sulmuese. U munduam ta çonim më para, por nuk funksionoi siç duhet. Lëvizjet e tjera, ato ishin në dispozicion. Nuk u ndërrua fizionomia, ishte vetëm një spostim i vogël.

4 mesfushorë u përdorën në 2 pozicionet e qendrës, si mendoni ta zgjidhni në të ardhme?
Nuk mund ta shohësh të ardhmen e dikujt, në qoftë se nuk e provon. Nganjëherë e bën këtë lloj eksperimenti, bashkohet me rezultatin dhe duket si e suksesshme. Unë shikoj detajet. Lojtarët e tjerë nuk kanë agresivitetin e Telushit dhe Hila.

Një koment për reagimin e Asanit gjatë zëvendësimit…
Unë nuk e pash sepse isha me fytyrë nga fusha. Nuk e di me kë e ka pasur, por besoj se e ka pasur me veten. Është lojtar që ka kontribute, do fitoren, por nganjëherë dëshira dhe mundësia janë pak larg. Janë gjëra pa zarar, por patjetër që do flas. Ju siguroj që është shëndosh e mirë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency