Kategoria Superiore

Gega: Kam shumë punë për të ardhmen, Teuta na surprizoi!

Një humbje që nuk djeg te Partizani. Disfata ndaj Teutës nuk përbën ndonjë problem prandaj trajneri i të kuqëve Skënder Gega u shfaq shumë i qetë në intervistën e tij për Supersport pas ndeshjes.

Për herë të parë një skuadër kampione përshëndetet nga kundërshtarët…

Surprizë e bukur, i falënderoj çunat e Teutës. Është risi në Shqipëri, dhe ndihem mirë dhe i respektuar.

Lojtarët pa minuta…

Kemi punuar që grupi që luajti pjesën e parë, t’i jepej mundësia e duhur. Aktivizuam edhe lojtarë me moshë të re. Jam i kënaqur me pjesën e parë. Patëm raste për të kaluar në avantazh. U goditëm te një vend ku ishte dikush me moshë të re. Ishte një ndeshje pa presion për të marrë maksimumin. Kjo nuk është për nënvlerësim të kampionatit, por qëllim kishim t’i jepnim minuta lojtarëve që s’kanë luajtur, edhe pa dalë nga formati ynë.

Partizani i ardhshëm…

Kjo është arsyeja, që këto ndeshje të jemi të kujdesshëm, kur të bëhet grupi final për në Champions dhe për të ardhmen. Nuk kemi krijuar presion te ta, për t’i ngarkuar me përgjegjësinë e rezultatit. Çdo ditë në stërvitje do jemi të saktë në përzgjedhje të largimeve, dhe afrimeve. Do doja që të respektoja sa më shumë këtë grup, por na del punë për të ardhmen.

Juvja dhe PSG janë kryqëzuar sepse nuk kanë respektuar garën, pasi janë shpallur kampion. Mund të kritikoheni ju sot?

Është e drejta e çdokujt për të më kritikuar, por unë jam i pari i kësaj shtëpie. Jam munduar t’i trajtoj të gjithë njësoj. Është pyetur pothuajse çdo javë, për lojtarë që nuk kanë marrë minuta. Por, unë tani do i provoj. Ne luajtëm kundër Teutës, deri pak më parë ka qenë pretendent. Është folur edhe si kandidat për titullin. Në Durrës këtu, kemi bërë një ndeshje jo brilante, por janë situata të ndryshme. Ne i vlerësojmë, por arsyeja pse luajti ky grup sot, është disniveli. Prandaj edhe nuk kanë pasur hapësira më parë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency