Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Gega: Në Londër synoj kualifikimin në finale

Kampionati Botëror i Atketikës, që do të zhvillohet nga data 4 deri më 13 gusht në Londër mbetet eventi kryesor i vitit për atleten shqiptare të distancave të mesme dhe të gjata Luiza Gega. Rekordmenia shqiptare po vijon me intensitet stërvitjen në Korcë, duke alternnuar ushtrimet nga Dardha në pistën e stadiumit Skënderbeu.

28-vjecarja, e cila vazhdon të ketë vuajë nga një dëmtim në kavilje,thekson se për arsye financiare nuk mund të stërvitet gjithmonë jashtë Shqipërisë.

Gara e preferuar e Gegës mbetet 3000 metra me pengesa.  Atletja durrsake do të zbresë në pistë me 9 gusht me synimin për t’u kualifikuar në finale.

 

 

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...