Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Genoa-Empoli, dy shqiptarë titullarë në “Luigi Ferraris”

Genoa-Empoli është takimi i dy i javës së 14-të në Serie A. Mbi 30 mijë të pranishëm do të marrin pjesë në stadiumin “Luigi Ferraris” për të mbështetur skuadrën e Alberto Gilardinos.

Ndeshja do të transmetohet në SuperSport 3 (15:00), ndërkohë që dy trajnerët kanë përzgjedhur formacionet zyrtare të ekipeve të tyre.

Lexo edhe:

Dy shqiptarë e nisin nga minuta e parë për Empolin, me teknikun Aurelio Andreazzoli që ka konfirmuar mes shtyllave dhe në qendër të mbrojtjes Etrit Berishën dhe Ardian Ismajlin.

Stiven Shpendi e nis sfidën nga stoli për skuadrën toskane, me shpresën për të marrë minuta në pjesën e dytë të përballjes.

Nga ana tjetër, te Genoa është rikuperuar Mateo Retegui, sulmuesi i kombëtares italiane, i cili do e fillojë nga minuta e parë këtë ndeshje.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...