Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Genti në çerekfinale, Januzaj shënon golin e flamurit për Basaksehirin

Skuadre belge, Gent, siguron biletën për në çerekfinale të Conference League. Në ndeshjet e kthimit në fushën e Basaksehirit, Genti fitoi thellë 1-4, edhe pse turqit konsideroheshin ndoshta favoritë, pasi në Belgjikë kishin barazuar 1-1.

Sfida u vendos, në fakt, brenda pjesës së parë, madje me një rekord, teksa futbollisti i skuadrës mike, Gift Emmanuel Orban, realizoi tre gola brenda tri-katër minutave lojë (31’, 32’, 34’).

Lexo edhe:

Një rast unik në këtë kompeticion të ri europian, kur një lojtar shënon në një hark kohor kaq të shkurtër.

Të shokuar nga pësimi i shpejtë i golave, Basaksehiri u ndëshkua edhe në të 37-tën nga Cuypers.

Gjatë pjesës së dytë, Genti u mjaftua me mbrojtjen e rezultatit dhe goli i Adnand Januzat dy minuta para përfundimit të kohës së rregullt nuk i vlejti për asgjë Basaksehirit.

 

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...