Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Gerrard nuk heq dorë nga Henderson, mesfushori pranë kalimit te Al-Ettifaq

LIVERPOOL, ENGLAND - DECEMBER 22: Liverpool Manager, Jurgen Klopp celebrates with Jordan Henderson and James Milner after the Carabao Cup Quarter Final match between Liverpool and Leicester City at Anfield on December 22, 2021 in Liverpool, England. (Photo by Naomi Baker/Getty Images)

Liverpool po përjeton një revolucion të vërtetë këtë merkato në mesfushë.

Pas afrimeve të Mac Allister dhe Dominik Szoboszlai, priten largimet e Fabinho dhe Jordan Henderson.

Lexo edhe: 

Ky i fundit është shumë pranë transferimit të ekipi i Al-Ettifaq, që drejtohet nga Steven Gerrad.

Ish-futbollisti i Liverpool e kërkon me ngulm futbollistin anglez në skuadër.

Henderson luan me Liverpool që prej vitit 2011, ku u transferua nga ekipi i Sunderland. Me “The Reds” Henderson ka fituar të gjithë trofetë e mundshëm, përfshirë Premier League dhe Champions league.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...