Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Gerrard: Së shpejti kampionati i Arabisë Saudite do të jetë një nga më të mirët në botë

“Liga Saudite mund të bëhet një nga kampionatet më të mira në botë”-ose të patën kështu thotë Steven Gerrard, trajneri i ri i Al-Ettifaq.

Në një prononcim të bërë për mediet arabe pas marrjes së drejtimit të skuadrës së Al-Ettifaq, tekniku foli për potencialin e kampionatit vendas, ndërsa shtoi se aty ka shumë ambicie.

Lexo edhe:

“Të gjithë kemi ambicie të vazhdojmë ta rrisim këtë kompeticion. Klubi ka njerëz të shkëlqyer brenda tij, kur erdha këtu u ndjeva si në shtëpinë time“-deklaroi Gerrard.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...