Serie A

Ghoulam u dëmtua një muaj më parë, Napoli i rinovon kontratën

Napoli ka komunikuar zyrtarisht se ka rinovuar kontratën me Faouzi Ghoulam deri në vititn 2022. Në momentin kur përflitej për një “ngrirje” të bisedimeve për shkak të dëmtimit që pësoi algjeriani muajin e shkuar, vjen dhe surpriza e presidentit Aurelio De Laurentiis. 26-vjeçari në bazë të kontratës së re do të përfitojë 3.5 milionë euro më sezon, ndërsa në marrëveshje është përfshirë edhe një klauzolë largimi 35 milionë euro. Juvja por edhe pretendentët e tjerë për kartonin e Ghoulam mbeten “thatë”, ose më mirë për shërbimet e tij duhe të shpenzojmë një shumë të konsiderueshme.

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency