Kategoria Superiore

Gilman Lika: Ta marrim shumë seriozisht Flamurtarin, tifozët…

Vllaznia mbylli minifazën përgatitore me miqësoren e luajur ndaj Bylisit e tashmë shkodranët janë përqendruar te përgatitjet e fundit për ndeshjen e parë të vitit me Flamurtarin në “Loro Boriçi”. Veterani Gilman Lika shprehet i kënaqur me përgatitjet që ka zhvilluar skuadra.

“Kemi zhvilluar stërvitje të mirë në kushte të mira, pasi kohëzgjatja ishte e shkurtër. Më kryesorja është që asnjë futbollist nuk ka patur probleme shëndetësore. Gara kuptohet do të jetë e ashpër, po përgatitemi seriozisht për pjesën e dytë të sezonit.”

Përballë Vllaznisë ekipi i fundit të tabelës, me shumë probleme në menaxhim, por për Likën mbetet kundërshtari më i vështirë.

E them seriozisht që është kundërshtari më i vështirë, duke parë dhe historinë e rezultateve. Me Luftëtarin kemi barazuar në Shkodër e kjo do të thotë se ka patur një lloj nënvlerësimi ndaj skuadrave të ashtuquajtura të vogla në letër. Ne duhet ta marrim seriozisht që në ditën e parë të javës.

Në fund një apel për tifozët shkodranë, që kanë shijuar shumë pak suksese të Vllaznisë në “Loro Boriçi” në këtë sezon.

E kërkojmë mbështetjen, e kemi vuajtur gjatë fazave të para. Duhet të jenë të pranishëm në stadium dhe të mbështesin lojtarët. Afrimet e reja? Kanë pak që kanë ardhur dhe nuk mund të japësh një vlerësim të shpejtë. Stafi ka punuar dhe jam i bindur që ka bërë zgjedhjet e duhura.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency