Rusi 2018

Gimenez ‘nderon’ Uruguain, Egjipti ‘bie’ në fund

Muhamed Salah nuk ia doli të zbresë në fushë, ndërsa Egjipti i tij rezistoi deri në minutën e 90’ ndaj Uruguait, për t’u mposhtur pastaj 1-0, falë një goli të shënuar nga Gimenez.

Pjesa e parë nisi me Egjiptin më të qartë, pasi skuadra e Hector Cuper ishte vendosur mirë në fushë dhe qarkullonte mirë topin, por nuk arriti të krijojë rrezik real në portën e Uruguait. Me kalimin e minutave, skuadra uruguaiane filloi të marrë terrenin dhe të krijojë raste, duke shtuar presionin në mënyrë konstante.

Pjesa e dytë foli qartësisht për skuadrën e drejtuar nga Oscar Tabarez, që krijoi një mori rastesh, ndërsa goditi edhe shtyllën me anë të Edison Cavanit, me goditje dënimi.

Goli erdhi vetëm në minutën e 90’, kur Carlos Sanchez krosoi në zonë dhe aty Gimenez kërceu më lart se të tjerët dhe dërgoi topin në rrjetë, duke i dhënë fitoren uruguaianëve.

Pas ndeshjeve të para, Grupi A kryesohet nga Rusia, e ndjekur nga Uruguai, dy skuadra me pikë të barabarta, por me vendin organizator që ka një golavarazh shumë më pozitiv.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency