La Liga

Gimenez rinovon me Atletico Madrid, largon sirenat e merkatos

Atletico e Madridit blindon mbrojtësin uruguian Jose Maria Gimenez. 23-vjeçari i cili luan me Los Colchoneros që prej vitit 2013 kur ishte vetëm 18-vjeç ka zgjatur edhe me 5 vite kontratën e tij me Atleticon e Madridit duke firmosur marrëveshjen e re me kohëzgjatje deri në 30 qershor të vitit 2023. Për Gimenez kishte interes nga disa prej klubeve më të mëdha të Europës, por Diego Simeone kurrësesi nuk dëshironte ta humbiste mbrojtësin e kombëtares uruguaiane dhe Gimenez ka vendosur të qëndrojë te klubi bardhekuq duke rinovuar kontratën e tij me Atleticon.

To Top