Kosovë

Giresse: Sot bëmë lojë shumë të mirë, lojtarët iu përmbajtën planit ndaj fituam

Fitorja 5-1 ndaj Qipros, për trajnerin e Kosovës Alain Giresse ndodhi si rezultat i një loje të mirë.

Duke folur pas këtij takimi, tekniku theksoi se edhe me Irlandën e Veriut u bë një lojë e mirë, përtej rezultatit që u mor në fund.

“Kemi bërë lojë të mirë edhe në Irlandë të Veriut, por në fund humbëm. Jemi përgatitur mirë për Qipron, lojtarët i janë përmbajtur planit dhe ishin efikas. Kjo solli fitoren e thellë”, ka thënë Giresse.

Ai shtoi se ky takim kishte ritëm dhe efikasitet dhe ndjehet i lumtur për këtë.

“Ishte një lojë shumë e mirë. Na ka kënaqur të gjithëve, kishte ritëm dhe efikasitet”,-ka shtuar tekniku francez.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency