Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Giroud: Mund të kisha firmosur me Inter-in, por sot jam i lumtur që zgjodha Milan-in

Për Olivier Giroud “San Siro” është gjithmonë special në derbi, e mbi të gjitha kur bëhet fjalë për një derbi në Champions League.

“San Siro është një vend i veçantë, veçanërisht kur bëhet fjalë për derbin. Pastaj është prestigji i Champions League.”-tha francezi për faqen e UEFA-s përpara takimit së gjysmëfinales së Champions League me Inter.

Lexo edhe: 

Sulmuesi i Milan zbuloi se mund të kishte firmosur me Interin përpara kalimit te “Djalli”, por shtoi se fati donte që ai të ishte pjesë e “kuqezinjve” të Milanos.

“Nuk luajta shumë te Chelsea. Mund të isha larguar herët dhe të kisha firmosur me Interin në merkaton e dimrit 2020. Megjithatë zoti deshi që të zgjidhja Milanin. Jam shumë i lumtur. Nëse do të më kishin thënë se në vitin e parë do të kishim fituar titullin pas 10 vitesh dhe se në të dytin do të ktheheshim në gjysmëfinale të Champions League, pas 16 vitesh do të më dukej joreale”,-përfundoi Giroud.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...