Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Giroud në histori, shokët dhe stafi e nderojnë me dhuratën e veçantë

Olivier Giroud arriti të hyjë në historinë e përfaqësueses franceze duke u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave me 52 gola (kaloi Thierry Henry). Sulmuesi i Milanit ka shënuar tre gola në tri ndeshje në këtë Botëror dhe është një nga figurat kryesore të Francës.

Duke përfituar nga fakti që skuadra luan çerekfinalen kundër Anglisë, të shtunën, lojtarët dhe stafi stërvitor e nderuan sulmuesin me fanellën me numër 52, aq sa gola ka shënuar Giroud për “Les Blues”.

Sulmuesi i Milanit ka falënderuar shokët e skuadrës për këtë arritje të madhe individuale.

“Janë 11 vite punë, sakrificë, gjithmonë duke besuar se mund të lëvizin edhe malet me këtë ekip të jashtëzakonshëm. Nder, edhe pse shpresoj të shënojnë më shumë gola për të ndihmuar ekipin dhe për të arritur qëllimin tonë. Faleminderit shumë”.

 

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...