Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Giroud për Benzema: Është turp ta mbyllësh kështu me Kombëtaren!

Olivier Giroud, i cili është grumbulluar me Francën për dy takimet ndaj Holandës dhe Irlandës, foli për lamtumirën e Karim Benzema me kombëtaren franceze, duke mos u pajtuar me vendimin e sulmuesit të Real Madrid.

Lexo edhe: 

“Mendoj se është turp ta mbyllesh kështu me Kombëtaren. Ishte zgjedhja e tij dhe ne nuk mund ta vendosim veten në vendin e tij. Unë e respektoj atë për gjithçka që ka bërë për Francën, për klubin e tij aktual dhe atë që ka bërë në gjithë karrierën e tij. Do të kisha dashur një fund tjetër, por është vendimi i tij dhe e respektoj. Duhet të ketë dëgjuar që historia e tij me kombëtaren ka mbaruar. Përplasja me Deschamps? Nuk më intereson, nuk dua të komentoj këtë pjesë. Sido që të jetë, është e sigurt që ishim të trishtuar që e pamë të largohej kështu para Kupës së Botës, duke e ditur se do të ishte pjesëmarrja e tij e fundit.”– tha golashënuesi më i mirë në historinë e Francës.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...