Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Gjashtë suksese radhazi/ Partizani “flakë”, fiton me “poker” ndaj Vllaznisë

Partizani konfirmon formën fantastike dhe ndaj Vllaznisë, kundërshtar të cilin e mposhti 4-1. “Demat” regjistruan suksesin e gjashtë radhazi dhe ndajnë kreun e renditjes në Superiore bashkë me Egnatian. Por, kampionët e Shqipërisë kanë luajtur një ndeshje më pak se skuadra nga Rrogozhina.

Arinaldo Rrapaj zhbllokoi takimin në minutën e 21’, por Bekim Balaj realizoi për shkodranët në minutën e 33’, duke rikthyer përkohësisht baraspeshën.

Lexo edhe: 

Gjithsesi, Partizani nuk i ndali sulmet dhe realizoi dy herë të tjera në limitet e pjesës së parë. Me Marcelino Prekën dhe Adnard Mehmetin.

“Pokeri” i vendasve u kompletua nga senegalezi Maguette Gueye në fraksionin e dytë të takimit. Festë te Partizani dhe zhgënjim në kampin kuqeblu, me Vllazninë që mbetet e treta nga fundi me 13 pikë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Legjionarët

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...