Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Gjashtë vite burg për mbrojtësin italian, dhunoi seksualisht një vajzë

Mbrojtësi 22-vjeçar italian, Manolo Portanova është dënuar me 6 vite burg, për dhunë seksuale në grup, pas një denoncimi të një vajze për një ngjarje të ndodhur në një apartament në qendrën e Sienës, në mbrëmjen mes 30 dhe 31 majit.

Futbollisti, që është në pronësi të Genoas në Serinë B italiane, zgjodhi gjykimin e shkurtuar bashkë me xhaxhanë e tij dhe morën të dy të njëjtin dënim, ndërsa një person i tretë, i përfshirë në ngjarje, nuk është dënuar ende, pasi zgjodhi procedurën normale të gjykimit.

Përveç burgut, Portanova do të duhet të paguajë 100 mijë euro për vajzën e dhunuar, 20 mijë euro për nënën e saj dhe 10 mijë euro për një shoqatë për mbrojtjen e femrave.

Vajza që i denoncoi ishte një studente minorene, e cila akuzoi se ishte dhunuar në një festë private në një apartament dhe se kishte dokumentuar me video gjithë sa ndodhi, ndërsa hetimet u zhvilluan në mars të këtij viti.

Më herët, vajza refuzoi një dëmshpërblim të ofruar nga avokati i Portanovës, si një mënyrë për të bërë paqe dhe mbyllur çështjen, ndërsa vetë mbrojtësi 22-vjeçar ka deklaruar me bindje se është i pafajshëm, edhe pas vendimin të gjykatës.

Manolo Portanova është lindur në Napoli dhe rritur si futbollist te Lazio e Juventus, teksa pikërisht me bardhezinjtë ka bërë debutimin në elitën e futbollit italian dhe prej 2021-shit është pjesë e Genoas.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...