Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Gjasula: Ishim pa fat, jam shumë optimist për të ardhmen

Gjasula: Ishim pa fat

Intervista e Klaus Gjasulës për emisionin “Kuqezi” në SuperSport, pas ndeshjes Poloni-Shqipëri, të cilën kuqezinjtë e humbën me rezultatin minimal 1-0.

Sa e vështirë ishte për Gjasulën, që sakrifikoi jo pak sot?
Ekipi luajti mirë dhe unë u mundova të jap maksimumin, ndonëse në pjesën e dytë më iku pak fuqia. Jam shumë optimist për të ardhmen, pasi ekipi luajti mirë dhe me pak fat, mund të kishim marrë pikë.

Lexo edhe:
VIDEO/ Vendos goli i Swiderskit, Sylvinho debuton me humbje te Shqipëria

Cikalleshi: Keqardhje për golin, kjo Kombëtare i bëri shqiptarët të ndihen mirë

Çfarë mund të bënit më shumë për të shmangur humbjen?
Ata shënuan me gjysmë rasti dhe shpërdoruan një rast tjetër më vonë, ndërsa ne patëm disa goditje në portën e tyre dhe në fund patëm njëmundësi flagrante me Uzunin. Ishte ndeshje në transfertë, me trajner të ri dhe bëmë maksimumin, por as fatin nuk e patëm në favor.

A duhej të rrezikonim pak më shumë?
Mund të thuash po, por edhe jo. Në fund ne nuk donim të hapeshim aq shumë sa për të marrë golin e dytë. Donim të qëndronim të vendosur mirë dhe të prisnim rastin tonë, që na erdhi, por e shpërdoruam.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...