Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Gjasula rikthehet në Bundesligë, Darmstadt siguron matematikisht ngjitjen

Gjasula rikthehet në Bundesligë

Darmstadti i Klaus Gjasulës siguroi matematikisht rikthimin në BUndesligë vetëm një javë para fundit të kampionatit. Skuadra ku luan mesfushori i kombëtares shqiptare ia doli të triumfojë me rezultatin minimal 1-0 ndaj Magdeburgut, duke u ngjitur në kuotën e 67 pikëve, 6 më shumë se vendi i dytë dhe 7 më shumë se vendi i tretë.

Në këtë mënyrë, Darmstadt rikthehet në elitën e futbollit gjerman, teksa një rol mjaft të rëndësishëm në këtë sukses ka pasur padyshim edhe Klaus Gjasula.

Lexo edhe: 

Mesfushori i Kombëtares Shqiptare u përshtat në mënyrë perfekte em rolin e ri si qendërmbrojtës në rreshtimin me tre në prapavijë, duek fituar në vend titullari të padiskutueshëm në formacion.

Sezonin e ardhshëm, Gjasula do të ketë mundësinë të luajë sërish mes më të mirëve në Gjermani, gjë që e ka bërë edhe më herët me skuadrën e Paderbornit.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...