Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Gjasula rikthehet në rolin e titullarit, por Darmstadt bie në transfertë/ Stuttgart merr përkohësisht kreun

Stuttgart-Darmstad çelën javën e pestë të Bundesliga, me vendasit që pas fitores 3-1 ngjiten në krye të renditjes, ndërsa miqtë nga ana tjetër nuk po dinë të dalin nga kriza dhe vijojnë të jenë në fund të renditjes.

Lojtari i kombëtares shqiptare, Klaus Gjasula e nisi këtë takim si titullar, duke u rikthyer pas disa javësh në formacionin e Darmstadt, megjithatë ekipi i tij doli pa pikë nga “MHP Arena”.

Lexo edhe:

Miqtë morën avantazhin në minutën e 17’ pas autogolit të Zagadou, megjithatë gëzimi i Darmstadt zgjati deri në minutën e 22’, moment në të cilin Millot barazoi për vendasit.

10 minuta më pas rrugën drejt rrjetës e gjeti Guirassy, i cili përmbysi rezultatin.

Vendasit diktuan ritmin edhe në fraksionin e dytë dhe gjetën rrugën drejt rrjetës me Fuhrich, por ai gol u anulua pas verifikimit në VAR për pozicion të parregullt.

Në fund rezultati u vulos nga Guirassy, i cili realizoi golin e tretë për Stuttgart në minutën e 90+2’.

Pas javës së pestë të Bundesliga Stuttgart merr përkohësisht kreun me 12 pikë, por me skuadrat e tjera që ende se kanë luajtur takimin e këtij raundi.

Ndërsa Darmstadt nga ana tjetër vuan në fund të renditjes me vetëm një pikë në pesë ndeshje.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...