Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Gjemania në kolaps, disfata me Japoninë risjell kujtimet e errëta të viteve 1955-1956

gjermani japoni

Gjermania po kalon një periudhë shumë të vështirë, me skuadrën e Flick që po dështon nga ndeshja në ndeshje.

Vendi organizatori i EURO 2024, në mungesë të ndeshjeve zyrtare ka shfrytëzuar datat e FIFA-s për të luajtur ndeshjet miqësore, por edhe pse pa presionin e rezultatit, katër herë kampionët e Botës kanë vuajtur.

Lexoni edhe: 

Disfata 1-4 përballë Japonisë në Wolfsburg ka rritur akoma edhe më shumë pikëpyetjet mbi trajnerin Flick, por ka shtuar edhe pasiguritë të ky grup sepse kjo humbje tregoi shumë limite.

Gjermani nuk fiton prej pesë ndeshjesh, 4 humbje dhe 1 barazim, ndërsa suksesi i fundit është regjistruar më 25 mars ndaj Perusë, po në ndeshje miqësore.

Megjithatë, 5 ndeshje pa fitore, apo tre humbje radhazi, Gjermania nuk i regjistronte prej 67 vitesh.

Në periudhën Gusht 1955- Maj 1956 Gjermania pësoi 5 humbje radhazi dhe tani i ka rikthyer përsëri ato kujtime shumë të zbehta.

Gjermania tashmë do të kërkojë kthesën, por në letër është Franca, në ndeshjen miqësore të radhës e cila luhet më 12 shtator.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...