Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Gjendet gjuha e përbashkët, Napoli-Rrahmani pranë rinovimit

Rinovimi i mbrojtësit të Kosovës, Amir Rrahmanit ishte kthyer në çështje te Napoli.

Sipas raportimeve të medieve italiane klubi dëshironte të bënte një ulje të pagës së kapitenit të dardanëve, ndërsa ky i fundit nuk pranonte asnjë lëvizje në shifrën që merr.

Lexo edhe: 

Megjithatë duket se tashmë palët e kanë gjetur një zgjidhje dhe vetëm detaje të vogla kanë mbetur deri sa Rrahmani të firmosë zgjatjen e bashkëpunimit më kryesuesit e Seria A.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...