Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Gjendet medalja e Piolit, “grabitësit” u zbuluan nga postimi në rrjetet sociale

Stefano Piolit do të ketë sërish medaljen e tij, atë të titullin kampion të Serisë A të fituar së fundmi në krye të Milanit. Jo e gjithë dita e djeshme kishte ecur mirë gjatë festimeve në stadiumin “Mapei”, pas fitores ndaj Sassuolos, që i siguroi titullin Milanit: në euforinë e përgjithshme ishte zhdukur medalja e “Scudetto”-s, që Pioli sapo e kishte hedhur në qafë.

Vetëm 24 orë më vonë, medalja e Piolit përfundoi në duart e karabinierëve të Njësisë Hetimore të Komandës Provinciale të Reggio Emilia-s. Tre djem, sipas asaj që u deklarua, kanë deklaruar se e kishin gjetur medaljen në terrenin e stadiumit “Mapei”, pranë hyrjes së dhomave të zhveshjes, gjatë festimeve, pas ceremonisë së ndarjes së medaljeve të skuadrës kuqezi.

Tre të rinjtë, nga 20 deri në 25 vjeç, të gjithë banues në zonën e Reggio-s, u paraqitën në kazermë dhe të ndihmuar nga avokati Alessandro Conti, u dorëzuan medaljen karabinierëve, të cilët tani kanë nisur hetimet për të rindërtuar faktet. Madje, një nga tre personat përgjegjës nuk i kishte rezistuar tundimit social, duke postuar në internet “trimërinë” e tyre.

 

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...