Boks

Gjendet një kundërshtar për Mike Tyson

Gjendet një kundërshtar për Mike Tysos. Lajmi vjen nga Australia dhe bëhet fjalë për një emër të njohur, neozelandezin, Sonny Bill Williams, lojtarin e regbisë, i cili ka përvojë edhe në boks, në peshat e rënda. Për “Majkun e Hekurt” është gati një çek prej një 1 milion dollarësh dhe një ring në Melbourne, ku duhet të tregojë pse konsiderohet një nga më të mëdhenjtë e historisë së boksit.

Mike Tyson mbushi 53 vjeç qershorin e kaluar dhe në fund të prillit zbuloi se kishte ndërmend të kthehej në ring për t’u ndeshur në evente të organizuara për bamirësi me tre ose katër raunde.

Në disa video të realizuara gjatë stërvitjes me Rafael Cordeiron, trajnerin e arteve marciale, dallohej qartë se Tyson kishte rifituar fizikun e kohëve të arta.

Pomotori Brian Amatruda ka kontaktuar me menaxherin Mark Markson me objektivin për t’i gjetur kundërshtarin e duhur Tysonit. Rivali më potencial është pikërisht Sony Bill Wlliams, por janë sugjeruar edhe alternativa të tjera nga Amatruda.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency