Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Gjëndja e Carvajal shqetëson Realin e Madridit

Dani Carvajal do të mungojë nga 3 deri në 4 javë për shkak të problemeve me zemrën, duke humbur kështu jo vetëm dy sfidat e fundit kualifikuese me kombëtaren spanjolle ndaj Shqipërisë dhe Izraelit por edhe 7 ndeshjet e rradhës me Realin e Madridit. Carvajal ka nevojë për një tjetër fazë përgatitore me ritme jo shumë të larta për tiu rikthyer normalitetit dhe për të lënë pas problemet kardiake për shkak të të cilave mungoi në ndeshjen e fundit që Los Blancos zhvilluan ndaj Real Betis. Trajnerit francez Zinedine Zidane nuk i mbetet gjë tjetër veçse ti bëjë llogaritë pa Carvajal i cili konsiderohet si nga mbrojtësit e djathtë më të mirë në qarkullim për momentin.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....