Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Gjendja e Sergio Ricos, bashkëshortja me fjalë që ngjallin shpresë

Situata e Sergio Ricos, portierit të PSG-së, i cili pak ditë më parë pësoi një aksident (ra nga kali) në Spanjë, që i shkaktoi një dëmtim shumë të rëndë traumatik në tru, vazhdon të jetë e rëndë, por ka pasur një përmirësim të vogël.

Në raportin e fundit mjekësor nënvizohet se gjendja e lojtarit vazhdon të jetë shumë e rëndë. Bashkëshortja e lojtarit, Alba Silva, tha këtë të hënë për agjencinë Europa Press se situata po evoluon “hap pas hapi” e “pak nga pak”.

Lexo edhe: 

Alba Silva theksoi gjithashtu se Sergio Rico nuk mund të merrte përkujdes më të mirë se nga mjekët në spitalin Virgen del Rocio: “Ne kemi shumë besim te të gjithë profesionistët.”

PSG ka anuluar festimet e titullit për shkak të situatës që përjetoi Sergio Rico, ndërsa Sevilla ia dedikoi atij fitimin e Europa League.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...