Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Gjendja e Varane dhe situata e Ronaldos, rrëfehet Ten Hag: S’e kisha të lehtë…

Manchester United pret Sherifin e Tiraspolit në “Old Trafford” të enjten në mbrëmje. Përballja e Europa League, në të cilën ekipi i Erik ten Hag ka nevojë për një pikë për të siguruar kualifikimin, do të transmetohet në SuperSport 3 (21:00).

Trajneri holandez u ndal te dëmtimi i Raphael Varane dhe situata e Cristiano Ronaldos në prononcimin për shtypin përpara sfidës ndaj kampionëve të Moldavisë.

Varane do të qëndrojë jashtë deri në fillimin e Botërorit. Do të shohim se si do të shkojë rikuperimi i tij, më pas do ta vendosë stafi mjekësor i Francës nëse ai mund të grumbullohet për në Botëror.

CR7? Pezullimi i tij nuk ishte një vendim i lehtë. I jemi përgjigjur të gjithë pyetjeve në lidhje me këtë temë. Cristiano e shleu pezullimin, tani është rikthyer në ekip”, deklaroi tekniku i United.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...