Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Gjendje alarmante te Reali, pas Brahim Diaz shfaq probleme edhe mesfushori veteran

Ancelotti: Morëm maksimumin ndaj Leipzig, në Madrid "ndryshon muzika"
Ancelotti: Morëm maksimumin ndaj Leipzig, në Madrid "ndryshon muzika"

Brahim Diaz nuk është i vetmi që ka shqetësuar trajnerin Carlo Ancelotti në ndeshjen e fundit të Real Madrid, atë ndaj Cadiz, që përfundoi me fitoren 0-3 të “Los Blancos”.

Në konferencën e dhënë për mediet, tekniku italian zbuloi se edhe Luka Modric ka pësuar një problem fizik, gjë që do e mbajë kroatin për pak kohë jashtë fushës së blertë.

Lexo edhe: 

“Modric ka një mbingarkesë dhe mendoj se është pikërisht kjo. Ai luajti shumë mirë, në një pozicion që nuk është i tij në nivel mbrojtës.”-tha Ancelotti.

Gjendjet e Diaz dhe Modric do të vlerësohen në ditët në vijim, teksa deri më tani në infermierinë e Real-it, pa përmendur dy emrat e fundit janë: Vinicius, Guler, Militao, Kepa, Courtouis, Camavinga dhe Tchouameni.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...