Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Gjeorgjiani i Valencias në fokusin e klubit të Premier League, gati 41 milionë euro

Newcastle kërkon më shumë garanci mes shtyllave për sezonin e ardhshëm dhe ka vendosur nën shënjestër portierin e Valencias, Giorgi Mamardashvili. Gjeorgjiani, ka spikatur në sezonet e fundit dhe është shndërruar në një nga pikat kryesore të spanjollëve.

Megjithatë, anglezët po përgatisin një ofertë që shkon deri në 41 milionë euro për të bindur Valencian teksa portieri ka një kontratë me Valencian deri në vitin 2027. Është trajneri i Newcastle, Eddie Howe i cili po shtyn drejtuesit drejt Mamardashvilit duke qenë se e vlerëson tej mase 23-vjeçarin.

Lexo edhe:

Ky interesim duket se e “josh” edhe vetë gardianin për të nisur një aventurë në Premier League, teksa pritet që në ditët e ardhshme, klubet të nisin negociatat zyrtare.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....