Euro 2020

Gjermania e rinovuar “hakmerret” ndaj Holandës, Belgjika triumfon në Qipro

Gjermania arriti të hakmerret ndaj Holandës për humbjen në Ligën e Kombeve, pasi ia doli të triumfojë në “Johan Cruiff Arena” të Amsterdamit, me rezultatin 2-3.

“Pancerat” e Joakim Low interpretuan në mënyrë perfekte takimin dhe arritën të kalojnë në avantazh që në minutën e 15’ me anë të Leroy Sane, ndërsa në të 34-ën ishte talenti i Bayernit, Gnabry që dyfishoi me një gol të bukur nga distanca.

Reagimi i holandezëve ishte në lartësinë e duhur dhe pas disa ndërhyrjeve shpëtimtare të Nojer në pjesën e parë, shënuan dy herë në 45-minutëshin e dytë, me de Ligt dhe Depay, duke rikthyer baraspeshën.

Goli vendimtar i sfidës erdhi vetëm në minutën e fundit të takimit, kur Schulz shfrytëzoi një asist të Reus, për t’u dhënë fitoren gjermanëve të Joakim Low.

Kjo ishte ndeshja e parë në grup për Gjermaninë, që starton këtë edicion në mënyrën e duhur, ndërsa Holanda renditet gjithashtu në kuotën e 3 pikëve, pasi fitoi ndeshjen e parë me Bjellorusinë.

Në sfidat e tjera, Belgjika triumfoi 0-2 në transfertën qipriote, Polonia mposhti 2-0 Letoninë dhe Maqedonia e Veriut mori një barazim 1-1 në transfertën ndaj Sllovenisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency