Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Gjermania meritonte penalltitë, Europianin e fiton… Spanja”

Per Mertesacker, kampion bote me Gjermaninë në Brazil 2014, ka pengje në lidhje me çerekfinalen e humbur në “frymën e fundit” përballë Spanjës. Njësoj si të gjithë gjermanët.

Gjithmonë ke nevojë për pak fat në turne si Europiani, pasi gjithçka vendoset nga detajet e vogla. Megjithatë, ka patur raste dhe momente kur nuk jemi mbrojtur mirë.

Por mendoj se falë dinamikës me të cilën luajti Gjermania dhe stilit sulmues që praktikoi skuadra e Nagelsmann duke u shfaqur e rrezikshme kundër Spanjës, e meritonim të shkonim të paktën te penalltitë.

Lexo edhe: 

Gjithsesi, Spanja na mundi dhe ata kanë treguar deri tani futbollin më të bukur në Euro 2024. Kjo është arsyeja pse për mua ata mbetën favoritët për fitimin e trofeut”, deklaroi 39-vjeçari nga Hannoveri.

Spanjë-Francë (9) dhe Holandë-Angli (10) janë dy gjysmëfinalët e Gjermani 2024. Finalja e madhe do të luhet të dielën e 14 korrikut në “Olympiastadion” të Berlinit.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...