Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Gjermania në ankth për Neuer, rrezikon të humbasë Katar 2022

BERLIN, GERMANY - MAY 25: Goalkeeper Manuel Neuer of Muenchen reacts during the DFB Cup final between RB Leipzig and Bayern Muenchen at Olympiastadion on May 25, 2019 in Berlin, Germany. (Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)

A do të duhet Gjermania të bëjë pa portierin e saj kryesor në Kupën e Botës? Rreth tre javë para fillimit të Kupës së Botës në Katar (20 nëntor-18 dhjetor), Manuel Neuer ka të ngjarë të ngrejë flamurin “e bardhë”.

Ndërsa mungon prej tre javësh prej një problemi në shpatullën e djathtë, lojtari i Bayern Munichut u rikthye gjatë stërvitjes së sotme, të cilën iu desh ta braktiste pas vetëm 10 minutash, të paktën kështu kanë raportuar mediet gjermane.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...