Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Gjermania në SHBA për dy ndeshje miqësore, kritikon Tuchel: Zgjedhje pa kuptim!

Gjatë pushimit të tetorit, për shkak të ndeshjeve kualifikuese të EURO 2024, Gjermania do të fluturojë drejt Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të zhvilluar dy ndeshje miqësore, të shtunën ndaj SHBA-ve dhe të mërkurën ndaj Meksikës.

Një udhëtim ndërkontinental që e bëri trajnerin e Bayern Munich, Thomas Tuchel të kritikojë, pasi ishte i shqetësuar për kushtet e pesë lojtarëve të thirrur (Goretzka, Kimmich, Sane, Musiala dhe Muller), të cilët do të kthehen në Gjermani vetëm të enjten.

Lexo edhe:

Të luash kundër Meksikës dhe Shteteve të Bashkuara jashtë shtetit nuk ka kuptim për mua dhe nuk e di nëse ka njeri që mund të ma shpjegojë që ta kuptoj. Nuk e di kush e ka vendosur. Asnjë trajner i këtij niveli nuk do t’ju thotë diçka ndryshe dhe nuk e kuptoj pse nuk pyetemi kurrë për këtë. Ata ndoshta e dinë mendimin tonë dhe nuk duan ta dëgjojnë atë”-deklaroi Tuchel.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...