Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Gjermania/ “Sa keq që do të mungojë”, dëmtohet ylli i Bayernit

Lajm i keq për Bayern Munchen. Përveç disfatës ndaj Bayer Leverkusen, Julian Nagelsmann ka humbur edhe shërbimet e Jamal Musialas.

Talenti bavarez pësoi një tërheqje muskulore në ndeshjen e Bundesligas. 20-vjeçari detyrohet të mos jetë i pranishëm për kombëtaren gjermane në dy miqësoret e këtij muaji.

Lexo edhe:

  1. Cikalleshi: Ndeshja më e vështirë me Poloninë, të mësojmë nga e shkuara
  2. “Pse sheh?” Mourinho sherr me presidentin e Lazios, Lotito: Po ti kush je?
  3. Ish-arbitri sulmon VAR-in: Vendosi ndeshjen Inter-Juve, duhet të mbajnë përgjegjësi
  4. “Xhaka është treguar fenomenal”, Arteta: I thashë se do të shënonte

Mesfushori ofensiv humbet takimet me Perunë dhe Belgjikën. “Është për të ardhur keq që do të mungojë. Shpresojmë që ai të kthehet së shpejti në formë dhe të mund të na bashkohet në grumbullimin e radhës”, deklaroi Hansi Flick.

Trajneri i kombëtares gjermane ka vendosur të mos ftojë lojtar tjetër për të zëvendësuar yllin e Bayern Munchen. Ndërkohë, bavarezët shpresojnë që Musiala të rikuperohet sa më shpejt nga ky dëmtim.

Ai është golashënuesi më i mirë i kampionëve të Gjermanisë në kampionat me 12 gola. Një më shumë se shoku i skuadrës Choupo-Moting.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...