Champions League

Gjysmëfinalet e paraeliminatoreve, Drita përballë FS Santa Coloma

Skuadra e Dritës, kampionia e saposhpallur e Vala Superligës së Kosovës, do të përballet me FS Santa Coloma të Andorrës në gjysmëfinale të raundit paraeliminator të Champions Leagues. Çifti tjetër është SP La Fiorita – Lincoln.  Ky ishte verdikti i dhënë nga goglat në shortin e hedhur në Nion të Zvicrës.

Paraeliminatoret e Champions League janë konceptuar si një miniturne me 4 skuadra, që do të përballen në vetëm një takimin me njëra-tjetrën në gjysmëfinale dhe finale, pikërisht më datat 26 dhe 29 qershor. Ndeshjet do të zhvillohet në stadiumin “Viktoria” të Gjibraltarit.

Gjymëfinalet më 26 qershor

FS Santa Coloma – Drita

SP La Fiorita – Lincoln FC

Finalja më 29 qershor

To Top