Boks

Gjetan Keta zbret në ringun e Dibrës së Madhe, Supersport sjell live duelin për titull

“Duel në themel”, aty ku nisi gjithçka, në ato troje shqiptare ku lindën heronjtë. Sot pas shumë dekadash, heronjtë janë të tjerë, nuk luftojnë në fushëbetejë, por në ring, për të bërë krenar popullin e tyre. Gjetan Keta do të ketë një përballje të një shkalle vështirësie maksimale, megjithatë në vitin e Skënderbeut, luftëtari kuqezi është përgatitur deri në kufijtë që trupi i lejon, për të thyer kundërshtarin boshnjakun Sladan Janjanin.

Beteja sportive ka një çmim mjaft të lartë, pasi do të duelohet për titullin e kampionit të botës në federatën WBU për peshat e mesme. Keta, i cili gjatë gjithë kësaj periudhe është stërvitur maksimalisht nën monitorimin e vëllait të tij, ish kampionit Ismail Keta, vjen në këtë supersfidë me një rekord prej 22 fitoresh, 18 prej të cilave me knock-out.

“Iron Mike”-ut shqiptar iu desh të përshtatej me kundërshtarin e tij pasi fillimisht ishte programuar që përballë të kishte meksikanin Paul Venezuela Junior, por ky i fundit u tërhoq për shkak të një aksidenti dhe vendin e tij e mori pikërisht Janjanin. 27-vjeçari nga Travniku ka një rekord për t’u vlerësuar ku numëron 25 fitore, nga të cilat 19 i ka arritur me “knock-out”, pra një rival aspak komod për luftëtarin nga Bulqiza.

Keta, pas një periudhe shkëputjeje për shkak dëmtimi, u rikthye në ring në muajin qershor, duke mposhtur me “knock-out” kolumbianin Deivis Caseres, teksa tashmë duket plotësisht gati për këtë superduel që do të zhvillohet mbrëmjen e sotme në Dibër të Madhe dhe do të transmetohet live në Supersport, duke filluar nga ora 19:00.

“Main Eventit” do t’i paraprijë një tjetër sfidë mjaft interesante. Ferit Keta me një rekord të përsosur në boksin profesionist prej 10 fitoresh dhe asnjë disfate, do të ketë përballë turkun Fatih Mehmet Karakus. 29-vjeçari do të synojë suksesin e 11-të radhazi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency