Futboll

Gjetja e bullgarëve, monedha zëvendësohet nga vezët e Pashkëve!(Video)

Fundjavë festive në futbollin bullgar. Në ndeshjet e zhvilluara të hënën për shkak të festës së pashkëve Ortodokse të cilat festohen gjerësisht në vendin ballkanas, për numrin e madh të popullsisë që është e besimit Ortodoks, drejtuesit e Federatës kanë aplikuar një gjetje gjeniale, sa unike aq edhe të bukur.

Në ndeshjet e kampionatit, kapitenët e dy ekipeve nuk zgjidhnin nga një monedhë, por kishin nga një vezë secili dhe ai që i thyente vezën tjetrit zgjidhte portën ose topin.Një ide mjaft speciale dhe e veçantë. Pamjet që ju kemi sjellë më poshtë janë përpara se të niste takimi i djeshëm mes Botevit dhe CSKA-së së Sofies, skuadër me të cilën luan edhe ish-sulmuesi i Skënderbeut, Ali Sowe.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency