Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Gjigantët anglezë, në radhë për “yllin” e Atleticos

Yannick Carrasco nën vëzhgimin e gjigantëve anglezë. Manchester United, Chelsea dhe Tottenhami kanë hedhur sytë drejt “yllit” të Atletico Madritit. Lojtari belg edhe më parë është përfolur për një kalim në Premier League dhe, me sa duket, në këtë merkato gjithçka do të bëhet realitet.

Carrasco ka edhe dy vite të mbetura në kontratën e tij në kryeqytetin spanjoll dhe, sipas raportimeve të fundit, klauzola e tij, në rast largimi, është përcaktuar 60 milionë euro.

Dëshira e trajnerit Simeone është për ta mbajtur në ekip dhe shumë shpejt do të nisin bisedimet për kontratën e re, por interesi në rritje i klubeve angleze shihet si pengesë pasi, në rast transferimi, tarifa financiare nuk përbën aspak problem.

Sulmuesi ka luajtur me klubin spanjoll që prej vitit 2015-të dhe në 2018 ai u largua në Kinë, duke qëndruar atje për dy sezone. Ai u rikthye përsëri tek Atletico Madridi dhe në sezonin e fundit në La Liga bëri 34 paraqitje, duke shënuar gjashtë gola dhe asistuar po gjashtë herë për shokët e skuadrës.

Në sezonin 2020-2021 fitoi La Ligën me skuadrën e Atleticos, duke dhënë kontributin e tij të padiskutueshëm për këtë arritje.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...