Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

“Gjiganti” turk pas Myrto Uzunit, e kërkon edhe klubi i Premier League

Myrto Uzuni po zhvillon një kampionat shumë të mirë me Granadën. Sulmuesi i kombëtares shqiptare, kryeson renditjen e golashënuesve në La Liga 2 me 14 gola të realizuar në 22 ndeshje.

Shtypi spanjoll shkruan se 27-vjeçari nga Berati ka përfunduar në fokusin e Galatasaray. Granada kërkon 12 milionë euro për ta lënë të lirë, aq sa është edhe klauzola e shitjes së Uzunit.

 

Ndërkohë, drejtuesit e klubit nga Stambolli për momentin nuk e arrijnë atë shifër, por bisedimet vazhdojnë. Interesim për lojtarin shqiptar ka shfaqur edhe Leeds United.

Granada fitoi sot 2-0 ndaj Andorra falë dygolëshit të Myrto Uzunit brenda çerekorëshit të parë të sfidës. Ekipi spanjoll është ngjitur përkohësisht në vendin e katërt dhe vazhdon të luftojë për rikthimin në elitë.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...