IPKO Superliga

Gjilani bën detyrën ndaj Ferizajt, Drita “fiket” sërish në kryeqytet

Me tre gola të shënuar në harkun kohor të 7 minutave dhe një tjetër në sekondat e fundit të lojës, Gjilani ka mposhtur 4-0 Ferizajn dhe ka mbajtur hapin e Ballkanit kryesues në IPKO Superligën e Kosovës.

Skuadra e drejtuar nga Gentian Mezani kaloi në avantazh në minutën e 26’ me anë të Fiton Hajdarit, ndërsa në të 30-ën ishte i njëjti futbollist që dyfishoi shifrat, para se Bushic të vinte në kasafortë fitoren në të 33-tën.

Minutat në vijim Gjilani administroi mirë avantazhin, duke kursyer edhe energjitë, ndërsa para se të vinte vërshëllima finale e takimit, kishte kohë edhe për një gol të katërt, që vulosi suksesin e vendasve.

Nuk ia doli të marrë tre pikët ndërkohë ,skuadra tjetër e Gjilanit, Drita që u mposht me rezultatin minimal 1-0 në kryeqytet nga kuqezinjtë e Flamurtarit. Këta të fundit vinin në një moment shumë të vështirë pas dy humbjeve radhazi, por sot bënë reagimin e duhur, duke shënuar në minutën e 77’ dhe marrë 3 pikët.

Pas javës së 13, kampionati kryesohet nga Ballkani me 29 pikë, i ndjekur nga Gjilani me 27 dhe Drita e Prishtina me 24 pikë, ndërsa në fund mbetet Dukagjini me vetëm 8 pikë të grumbulluara.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency