Futboll

Gjilani dhe Ballkani ndahen në paqe, Prishtina mposht kampionët

Në Superligën e Kosovës u luajtën këtë të mërkurë tri ndeshjet e para të javës së 21-të, me protagonistë në fushë ekipet e pjesës së sipërme të renditjes. Ballkani kryesues iu afrua shumë suksesit në fushën e Gjilanit, pasi kryesoi për pak minuta me gol të Zekës, por “skifterët” arritën të barazonin me Nikac, duke shmangur kështu humbjen (1-1).

Prishtina fitoi më shumë terren në garën për titullin, pasi iu imponua 2-0 Dritës, kampione në fuqi, në “Fadil Vokrri”. Golat për ekipin kryeqytetas i realizuan Bekteshi dhe Bardhoku.

Trepça ’89 fitoi me rezultat minimal ndaj Llapit, falë golit të palestinezit Mohamad Darwish. Për mitrovicasit ishte suksesi i dytë radhazi, këtë herë përballë një rivali direkt në tabelën e klasifikimit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency