Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Gjilani i shënon 4 gola Fushë Kosovës, Hazrollaj eviton humbjen e Malishevës

Gjilani fitoi 4-0 duelin direkt të mbijetesës, ndërkohë që nuk pati fitues në Malisheva-Dukagjini (1-1).

Skuadra e Mëzanit shënoi katër herë në pjesën e dytë. Marko Roganovic, Oltion Bilalli dhe Senad Jarovic (2x) ishin autorët e golave për Gjilanin.

Malisheva po garon për një biletë europiane, por nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 ndaj Dukagjinit.

Lexo edhe: 

Ekipi nga Klina kaloi në avantazh me anë të Altin Merlakut në pjesën e dytë, por vendasit evituan humbjen falë talenti Drilon Hazrollaj.

20-vjeçari ktheu në gol një penallti 14 minuta përpara fundit, duke gjetur golin e 19-të sezonal në elitën e futbollit dardan.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...