IPKO Superliga

Gjilani në Europa League, dramë për Flamurtarin, shpëtojnë Drenica dhe Trepça ’89

Gjilani në Europa League ndërsa Flamurtari bie nga IPKO Superliga e Kosovës. Këto janë verdiktet që dha java e fundit e elitës së futbollit kosovar. Në fakt, gjithçka varej nga sfida mes kuqezinjve dhe “skifterëve”, ku kishte përplasje objektivash, ndërsa Drenica dhe Trepça ’89, edhe pse me vështirësi, morën rezultatet që kërkon në takimet respektive (Drenica-Dukagjini 1-0 dhe Trepça ’89 – Prishtina 2-1 me përmbysje). Goli i Razak në minutën e 74-t i kushtoi shtrenjtë skuadrës së Flamurtarit, që nga vendi i shtatë rrëshqiti në të nëntin pikërisht në javën e fundit.

Kuqezinjtë ndihen “të tradhtuar” nga Prishtina, që edhe pse kryesonte 0-1 me Trepçën ’89 me gol të Zybës (63’), në 10 minutat e fundit u ndëshkua dy herë nga Avdyli dhe Manaj.

Ballkanit nuk i mjaftoi suksesi 2-1 me Dritën për ta mbyllur në vendin e dytë. Skuadra e Ismet Munishit duhet të fitojë Digitalb Kupën e Kosovës ndaj Prishtinës për të prerë biletën e fundit për në Europë.

 

Java 33

Drenica – Dukagjini1-0

Ballkani – Drita  2-1

Ferizaj – Feronikeli   1-1

Flamurtari – Gjilani   0-1

Trepca ’89 – Prishtina      2-1

Vushtrria – Llapi 5-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency