IPKO Superliga

Gjilani nuk heq dorë nga titulli, fitojnë Feronikeli e Ferizaj

Gjilani nuk heq dorë nga gara për titull. Skuadra e Gentjan Mezanit fitoi lehtësisht 0-4 në transfertën ndaj Dukagjinit në Klinë për javën e 20-të të Ipko Superligës së Kosovës, duke u ngjitur në kuotën e 38 pikëve, vetëm 2 pikë larg kreut për momentin. Golat për skuadrën e Gentjan Mezani në këtë sfidë mbajnë firmat e 4 futbollistëve që sezonin e kaluar ishin të gjithë pjesë e Kategorisë Superiore. Tomislav Busic hapi serinë e golave që në minutën e 2-të, ndërkohë që në të 25-ën Sebino Plaku shënoi edhe të dytin. Në çerek-orëshin e fundit të lojës Gjilani shënoi edhe dy herë të tjera me Franc Veliun dhe Gerhard Progni. Dukagjini me këtë humbje u fundos edhe më shumë dhe rrëzimi në ligën e parë tashmë është shumë pranë. U rikthye te fitorja Feronikeli që me 3 gola në pjesën e dytë mposhti lehtësisht Trepça ’89 me gola të Hotit, Zekës dhe Dabiqajt. Dy gola të Gashit i dhanë një fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë Ferizajt që mposhti në shtëpi 2-0 Llapin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency