Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Gjilani shijon fitoren e parë dhe ndal Malishevën, Llapi përfiton dhe merr kreun

Malisheva pëson humbjen e dytë sezonale, me Gjilanin që triumfoi 1-0 falë golit të Shabanit, i cili realizoi në minutën e 55-të.

Një sukses shumë i rëndësishëm për të besuarit e Mezanit që festuan kështu fitoren e parë sezonale dhe prekin kuotën e katër pikëve duke shkuar në vendin e 7-të, ndërkohë Malisheva zbret në vendin e dytë dhe mbetet me 9-të pikë.

Lexoni edhe: 

Hapin fals të Malishevës e shfrytëzoi në maksimum Llapi që fitoi 0-3 në fushën e Feronikelit.

Hyseni shënoi golin e vetëm të pjesës së parë në minutën e 45+4’ me penallti, ndërsa në pjesën e dytë Ahmeti realizoi golin e dytë në minutën e 49-të dhe në minutën e 67-të Selimi mbylli llogaritë e ndeshjes.

Llapi merr kështu kreun me 10 pikë, ndërsa Feronikeli mbetet me tre pikë në vendin e 8-të.

Pa fitues u mbyll takimi tjetër, Fushë Kosova – Drita, me skuadrat që ndan pikët falë barazimit 1-1.

Baftiu u dhuroi avantazhin miqëve në pjesën e dytë në minutën e 31-të. Vendasit barazuan dhjetë minuta pas fillimit të fraksionit të dytë me Shabanin.

Pas këtij barazimi, Fushë Kosova shijon pikën e parë sezonale, por mbetet në vendin e fundit, ndërkohë Drita shkon në koutën e 6-të pikëve në vendin e 5-të.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...