Kategoria Superiore

Gjini në “SportTime”: Klubet duhet të kenë juristë të zotë, shmangin dënimet

Shefi i Sektorit të Licencimit në FSHF, Eduard Gjini, ishte i ftuar në “SportTime”, ku sqaroi detaje mbi procesin e licencimit të klubeve dhe problematika të tjera që lidhen me organizimin e klubeve të Superiores.

“Duke përafruar rregulloren tonë me UEFA-n, rregullorja nuk ishte e njëjtë me skuadrat që marrin pjesë me Kategorinë Superiore, duhet të plotësojnë kërkesat në UEFA. Presidenti Duka ishte prezent në të gjitha takimet me klubet, kemi takuar të gjithë presidentët një nga një.”

Takimi me klubet: “Të enjten, Departamenti i Licencimit do të zhvillojnë takim me klubet. Do t’u kërkohen të plotësojnë rregulloren për Kategorinë Superiore. Duhet të ndërgjegjësohen të plotësojnë dokumentet sa më shpejt të jetë e mundur nga kërkesat e UEFA-s. Do të përpilojmë një kërkesë të licencimit dhe do të shohim nëse plotësohen katër kriteret. UEFA ka vendosur një sistem online për t’i vendosur bilancet, ne jemi në kontakt me klubet për plotësimet me dokumentacionet.”

Pozicioni i Juristit: “Nëse klubet do të kishin jurist të mirë, do të kishin evituar të gjitha gjobat nga UEFA dhe FIFA. Po të kishin juristë të mirë, do të ishin ndjekur dhe përpiluar me detaje të gjitha problemet. Kur ke një zyre funksionale, i ke në rregull te gjitha. Ne dijeninë time, ka disa klube me probleme financiare dhe kriteri më i rëndësishëm është ai financiar në licencim.”

Problemet me infrastrukturën: “Infrastruktura duhet të vazhdojë akoma të përmirësohet, nuk duhet vetëm 4 stadiume, duhet të vazhdojmë përpara. Problemi financiar çalon dhe jemi të vetëdijshëm. Nga presidenti Duka i është thënë të marrin masa, të mos kenë probleme financiare. Duhet të rinovojnë licencat sepse më pas do të penalizohen.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency