Kategoria Superiore

Gjino largohet nga Shkodra, pritet zyrtarizimi i një futbollisti nga Togo

Ish mesfushori i Shpresave të Shqipërisë, Klodian Gjino nuk do të jetë pjesë e Vllaznisë për sezonin e ardhshëm, ndonëse kishte arritur një marrëveshje me shkodranët dhe i ishte bashkuar skuadrës dy ditë më parë.

Kushtet e cilësuara si të tepruara në lidhje me akomodimin nga ana e mesfushorit 26-vjeçar, por edhe mosmarrëveshje të tjera kanë bërë që Gjino të largohet nga Shkodra, ndërsa edhe Drejtori Sportiv i Vllaznisë, Matko Djarmati e pranoi dështimin e marrëveshjes.

Ndërkohë dje në stërvitje nën urdhrat e trajnerit gjerman Thomas Brdariç ka dalë edhe 23-vjeçari nga Togo, Kodjo Elom Nya-Vedji, i cili ka arritur një marrëveshje paraprake me drejtuesit dhe prezantimi zyrtar mund të vijë që ditën e sotme.

Togolezi Nya-Vedji është një lojtar krahu tipik, që mund të luajë si në të majtë, ashtu edhe në të djathtë, ndërsa së fundi ka qenë pjesë e ekipit malazez të Zetës, ku edhe ka shënuar 3 gola në 17 ndeshje të luajtura.

Me merkaton që mbyllet pas 8 ditësh, drejtuesit e Vllaznisë vijojnë punën për të gjetur një shkatërrues, pasi momentalisht kanë vetëm Ardit Krymin në atë pozicion, i cili ka përballuar i vetëm ngarkesën e sezonit.

Edhe vetë trajneri Brdariç ka kërkuar me ngulm pikërisht një shkatërrues dhe fillimisht u duk e do të ishte Gjino futbollisti i duhur, por largimi i beratasit ka bërë që drejtuesit të vihen në kërkim të një tjetër futbollisti për atë repart.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency